Kadr z Davinci

JAK ZDOBYĆ ZAUFANIE ODBIORCY? 5 PODSTAWOWYCH ZASADY TWORZENIA TREŚCI.

PRZYCIĄGNIJ PIERWSZYCH KLIENTÓW.

Wymaga to nieustannych starań, ale łatwiej będzie Ci trafić do potencjalnych odbiorców, jeśli skupisz się na kilku kluczowych elementach: kierowaniu, widoczności, przystępności, współpracy oraz tworzeniu contentu, który chętnie się udostępnia.

Kierowanie

Znajdź niszową grupę odbiorców, którzy będą zainteresowani Twoimi działaniami, pomysłami lub usługami. Klienci chętnie nawiązują współpracę z firmami, o których wiedzą więcej – postaraj się więc dopasować swoje treści do ich oczekiwań. Jak możesz to zrobić:

 • Stwórz stronę dla konkretnych odbiorców. Na przykład kanał YouTube związany z produktami ekologicznymi może być przeznaczony wyłącznie dla osób prowadzących życie w sposób eko, którym zależy na środowisku i preferują organiczne przedmioty.
  • Twórz materiały video dla konkretnych odbiorców. Możesz tworzyć treści przeznaczone dla określonych grup demograficznych, takich jak rodzice czy nastolatkowie.
  • Twórz kontent dla niezbyt często zauważanej grupy. Niektóre nisze odbiorców nie mają wielu sprzymierzeńców. Spraw by znaleźli w Twoich działaniach coś dla siebie. Stworzysz w ten sposób społeczność, która w korelacji z Twoimi wartościami, chętnie się zaangażuje.

Widoczność strony i treści

Pomyśl, jak Twój kanał może przyciągać widzów, korzystając z wyszukiwanych przez nich haseł. Oto kilka propozycji:

 • Uwzględniaj w swoich filmach tematy zyskujące popularność. Twórz treści tak, by nawiązywały do bieżących tematów pojawiających się w wiadomościach lub w świecie kultury pop. Poznaj aktualne trendy i spróbuj się do nich odnieść.
  • Twórz treści ponadczasowe. Nagrywaj filmy, które odpowiadają na codzienne pytania lub pomagają rozwiązać popularne problemy. Pokaż, że Twoje usługi poprawią jakość życia Twoich klientów.
  • Bądź królem optymalizacji. Przedstaw konkretne działania oraz jakość.

Przystępność

Tworząc treści, pamiętaj, że nie wszyscy widzieli Twoje wcześniejsze materiały. Twoje najnowsze działania mogą być pierwszymi, które oglądają. Przystępność swoich treści możesz zwiększyć na kilka sposobów:

 • Dany film nie musi być powiązany z poprzednim. Staraj się tworzyć takie treści, które mają sens same z siebie, a widz nie musi zapoznawać się z ich tłem.
  • Umieszczaj w filmach wezwanie do działania zachęcające do śledzenia Twoich dalszych działań. Korzystając z linków, powiadom, jak mogą znaleźć powiązane treści na Twojej stronie.

Współpraca

Współpraca to jeden z najszybszych sposobów zgromadzenia odbiorców na social mediach oraz stworzenia więzi z aktywną społecznością twórców. Oto wskazówki na temat tego, jak nawiązać udaną współpracę:

 • Nawiąż współpracę z twórcami, którzy pasują do tego, co robisz. Spróbuj znaleźć klientów, bądź firmy zajmujące się tym samym gatunkiem lub tą samą niszą, tworzących treści dla podobnej grupy osób lub działających na podobnej płaszczyźnie np. działania artystyczne – nawiązywanie współpracy wokalistów z grafikami, czy zespołu muzycznego z realizatorami dźwięku. Dzięki temu odbiorcy widząc Twoje zaangażowanie, chętniej pozostaną na Twojej stronie. W ten sposób możesz także zyskać nowych klientów.

Treści, które chętnie się udostępnia

Udostępnianie filmów jest niezwykle skuteczne, ponieważ widzowie poznają Cię dzięki osobom, którym ufają najbardziej – przyjaciołom i rodzinie. Co zrobić, by Twoje treści były chętnie udostępniane:

 • Poruszaj aktualne tematy. Gdy uwagę widzów przykuwa nowa historia lub komunikat, który jest „na językach”, przyłącz się do dyskusji, nagrywając video na ten temat.
  • Stwórz punkt odniesienia. Postaraj się trafić do odbiorców, poruszając temat, z którym mogą się identyfikować, niezależnie od tego, czy to coś poważnego, czy zabawnego. Przedstaw treści, które Was łączą.
  • Dostarczaj wartościowe materiały. Pomyśl, jak w jaki sposób możesz pokazać to, co będzie miało wartość dla Twoich odbiorców. Może warto spróbować nagrać przydatny samouczek wideo, stworzyć post „krok po kroku”?

Dobre treści przedstawią wartości, cele i działania Twojej firmy. W ten sposób stworzysz społeczność, która będzie Cię wspierać i motywować. A co najważniejsze pniesz się w górę! W BLAZE VIDEO możemy pomóc Ci zaplanować Twoje działania tak by dostarczane przez nas materiały video generowały efekty.

Podobne wpisy